BLOG

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów sportów - zarówno zimowych, jak i letnich, do odwiedzenia naszego bloga.


Pojawią się na nim posty dotyczące sportów zimowych, a także letnich:


- praktyczny poradnik,
- ciekawostki ze świata sportu,
- autorskie propozycje na kreatywne spędzenie wolnego czasu

 

A wszystko to w jednym miejscu !

Jak zadbać o zdrowie wiosną

Srogie mrozy i surowe śnieżyce odpuściły. Przyroda powoli budzi się do życia - ukazują się pierwsze przebiśniegi, niedźwiedzie wybudzają się ze snu zimowego. Nastał czas wiosenny! Jak mówi stare polskie przysłowie - w marcu jak w garncu, a kwiecień plecień, tak przeplata…, dlatego też wczesną wiosną można zauważyć zmiany zachodzące nie tylko w przyrodzie, lecz w szczególności w naszym organizmie.

Kilka słów o sprzęcie do skitouringu

Skitouring jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących zarówno piękno przyrody, jak i aktywny wypoczynek, jednakże aby prawidłowo uprawiać ten sport należy się do tego odpowiednio przygotować. W tym artykule Szkoła Narciarska Doskonal przedstawia krótki opis poszczególnych elementów sprzętu skitourowego.

Wszystko co musisz zabrać, zanim ruszysz zimą w góry

Góry zimą są przepiękne. Niebieskie niebo kontrastuje z ośnieżonymi szczytami. A w niższych partiach biało-niebieskie barwy przełamuje zieleń iglastych drzew.

Puchar Świata w narciarstwie alpiejskim

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim to coroczna impreza sportowa, organizowana przez Międzynarodową Federację Narciarską od 1967 roku . Składa się na nią niemalże 70 imprez kobiecych oraz męskich, w trakcie których uczestnicy muszą w jak najszybszym czasie pokonać: slalom, slalom gigant, supergigant bądź określony zjazd. Należy przy tym zaznaczyć, że połączenie dyscyplin takich jak zjazd i slalom nazywane jest kombinacją alpejską.

Narty - jak to jest zrobione

Dzień dobry ! Dzisiejszy wpis będzie z cyklu – jak to jest zrobione ? Szkoła Narciarska doskonal zaprezentuje Wam cały proces powstawania nart. Nie ma co przydłużać – zaczynamy !

A na koniec zimy może skitour?

Masz dość tłoku na stokach i kolejek do wyciągów, ale kochasz góry a twoją pasją jest narciarstwo ? Spróbuj swoich sił w Skitouringu - najszybciej rozwijającej się dyscyplinie sportu.

Kursy narciarskie dla dzieci

Uczestnictwo w kursach nauki jazdy na nartach dla dzieci wymaga od młodych narciarzy szacunku i podporządkowania panującym regułom a także pomaga kształtować postawy koleżeńskie.

Jak wybrać miejsce wyjazdu na narty z dzieckiem

Wybór odpowiedniego miejsca, w które zabierzemy dziecko na narty, powinien być dostosowany do potrzeb całej rodziny. Jeśli maluch dobrze wspomina pierwszy kontakt z tym sportem, w przyszłości chętniej kontynuuje naukę.


Aktualności

Wycieczki skitourowe z Doskonal

Zaprzyjaźnij się z fokami i na nowo odkryj bogactwo urodzaju Tatr Zachodnich. Podejmij zimowe wyzwanie skitourowe i zdobądź z nami Kasprowy Wierch! Wysoki poziom adrenaliny i dawka dobrego humoru gwarantowane!

Zajęcia grupowe z DOSKONAL

Szkoła narciarska Doskonal zaprasza na pięciodniowe cykle szkoleń narciarskich w Białce Tatrzańskiej - nauka podstaw jazdy na nartach, doskonalenie techniki jazdy na nartach...