BLOG

Jesteś fanem sportów zimowych bądź letnich? Nie możesz żyć bez wydarzeń sportowych? Przeglądasz codziennie serwisy sportowe?
Świetnie! Trafiłeś we właściwe miejsce!
Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów zarówno tych młodszych jak i tych starszych, do odwiedzania naszego bloga.
Pojawią się na nim artykuły dotyczące sportów zimowych, a także letnich.

 

Mamy dla Was:

 

  • praktyczne poradniki dotyczące doboru, przechowywania, konserwacji sprzętu i ubioru sportowego,
  • informacje ze świata sportu,
  • ciekawostki historyczne,
  • autorskie propozycje na kreatywne spędzenie wolnego czasu

 

A wszystko to w jednym miejscu!

 

 

 

Białka Tatrzańska zimy nie kończy!

Zima to wyjątkowa pora roku, dająca szereg możliwości na ciekawe spędzenie wolnego czasu, pogoda dopisuje, warto więc ten czas dobrze wykorzystać. Dlatego w tym poście udowodnimy Wam, że warto aktywnie spędzić czas, aby odpocząć, zrelaksować się i jednocześnie przeżyć niezapomnianą przygodę.

Jak prawidłowo dbać o sprzęt narciarski

Sezon narciarski trwa w pełni, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu naszego sprzętu. Co należy zrobić przed pierwszym założeniem butów i wpięciem nart ?

Prawidłowe dobranie biegówek

Ilu z Was drodzy czytelnicy biega na nartach ? Jeżeli jeszcze nie biegacie, lecz bardzo chcecie rozpocząć przygodę z narciarstwem biegowym ten post jest specjalnie dla Was, bowiem dzisiaj poradzimy jak dobrać kompletny sprzęt do biegania na nartach.

Domowe sposoby na prawidłową konserwację nart

Jeśli nie posiadamy specjalistycznego sprzętu do nasmarowania naszych nart kilkoma domowymi sposobami możemy sami je zabezpieczyć przed zbliżającym się sezonem .

Ciekawostki o narciarstwie

Czy wiecie, że … …. najstarsze narty, jakie znaleziono w Norwegii mają już ponad 4000 lat ! - Liczą 111cm długości i od 9,5 do 10,4cm szerokości, zaś znalezione zostały w Szwedzkiej prowincji Angermanland.

Światowy dzień śniegu

W nawiązaniu do kampanii "Bring Children to the Snow" Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ustanowiła Światowy Dzień Śniegu. W tym roku, był on obchodzony 21 stycznia, równocześnie z Światowym Dniem Snowboardu.

Wszystko co musisz zabrać, zanim ruszysz zimą w góry

Góry zimą są przepiękne. Niebieskie niebo kontrastuje z ośnieżonymi szczytami. A w niższych partiach biało-niebieskie barwy przełamuje zieleń iglastych drzew.

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim to coroczna impreza sportowa, organizowana przez Międzynarodową Federację Narciarską od 1967 roku . Składa się na nią niemalże 70 imprez kobiecych oraz męskich, w trakcie których uczestnicy muszą w jak najszybszym czasie pokonać: slalom, slalom gigant, supergigant bądź określony zjazd. Należy przy tym zaznaczyć, że połączenie dyscyplin takich jak zjazd i slalom nazywane jest kombinacją alpejską.Aktualności

Zapraszamy na I Rodzinny Piknik Jasielski – Przystanek Kwiatowa w Jaśle !

Serdecznie zapraszamy na „I Jasielski Piknik Rodzinny”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 22.09.2019 roku ...

IV Wielki Piknik Rodzinny w Jarosławiu za nami !

W dniu 15.09.2019 roku uczestniczyliśmy w IV Wielkim Pikniku Rodzinnym na Bulwarach nad Sanem w Jarosławiu.