BLOG

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów sportów - zarówno zimowych, jak i letnich, do odwiedzenia naszego bloga.


Pojawią się na nim posty dotyczące sportów zimowych, a także letnich:


- praktyczny poradnik,
- ciekawostki ze świata sportu,
- autorskie propozycje na kreatywne spędzenie wolnego czasu

 

A wszystko to w jednym miejscu !

Nauka pływania,czyli 6 faktów na temat jak nauczyć się pływać.

Chcesz wreszcie nauczyć się pływać, bo choć od miesięcy chodzisz na basen, to wciąż boisz się zanurzyć w wodzie i nie opanowałeś jeszcze techniki równomiernego oddychania? Poznaj 6 rad na temat pływania, dzięki którym szybciej nauczysz się utrzymywać na wodzie i z łatwością przepłyniesz kilka długości basenu.

Popularne style pływackie

Każdy styl pływacki wymaga nauki, jednak nawet jeśli znamy ich kilka, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jakie niosą korzyści lub niebezpieczeństwa dla naszego zdrowia. Większość z nas pływa „kraulem” lub „żabką” – przyglądnijmy się więc 5 najpopularniejszym stylom wraz z ich krótką charakterystyką.

Spływ kajakowy - forma wypoczynku dla każdego

Aktywny wypoczynek jest coraz bardziej na topie. Świetną propozycją na lato są spływy kajakowe – jedno- lub kilkudniowe. To pomysł na aktywne wakacje dla całych rodzin, w tym także dla osób, które nigdy kajakiem nie pływały.

Książę Beaufort - ojciec Badmintona !

w 1870 roku, w posiadłości Badminton, mieszczącej się nieopodal Bristolu, angielski Książę Beaufort VIII zaprezentował zebranym w salonie gościom zasady nowej gry. Jej reguły były na tyle proste, że w krótkim czasie zyskała ona wielu sympatyków na całym kontynencie europejskim! Co ciekawe znaczna ich część, jak chociażby rozmiar boiska odwzorowujący rozmiaru salonu, nie uległa modyfikacji aż do dzisiaj

Jak przetrwać w każdych warunkach, czyli krótki poradnik survivalu

Nóż czy siekiera ? Zapalniczka czy zapałki ? Latarka z żarówką czy z diodą LED ? Nie wiecie co zabrać na kilkudniowy obóz przetrwania ? Redaktorzy Bloga Doskonal śpieszą z pomocą !

Kajakarstwo w Polsce - Ranking najlepszych miejsc

Czy wiedzieliście, że… …średnia częstotliwość z jaką wiosłują kajakarze wynosi od 110 do 130 przeciągnięć wiosłem na minutę!

Jak rozpocząć przygodę z kajakarstwem - poradnik dla początkujących kajakarzy

Czy wiedzieliście, że… … Kajak i kanadyjka znane były w starożytności! Historia kajaka wiąże się z Eskimosami, zaś historia kanadyjki z Indianami północnoamerykańskimi.

Jeździectwo konne w pigułce

Czy wiedzieliście, że… … na świecie istnieje 207 ras koni, z czego siedemdziesiąt sześć to konie małe i kuce, trzydzieści sześć to konie robocze, a pozostałe to konie wierzchowe.


Aktualności

Praca dla Ratowników Wodnych - Drużyna DRD - dołącz do nas, sezon letni 2018, już wkrótce !!!

Praca dla Ratowników Wodnych oraz kandydatów na ratowników do zabezpieczania basenów w województwie podkarpackim i małopolskim • Masz uprawnienia ratownika wodnego i szukasz pracy? Wyślij do nas swoje CV • Chcesz zostać ratownikiem wodnym i zarabiać na własne wydatki? Napisz do nas! • Nieaktualne kpp lub patent? Żaden problem! Poinformuj nas o tym!

Wycieczki skitourowe z Doskonal

Zaprzyjaźnij się z fokami i na nowo odkryj bogactwo urodzaju Tatr Zachodnich. Podejmij zimowe wyzwanie skitourowe i zdobądź z nami Kasprowy Wierch! Wysoki poziom adrenaliny i dawka dobrego humoru gwarantowane!