Doskonal - Centrum Kursów

Czy zimowe sporty można uprawiać także latem ?.

Opublikowano: 28 czerwca 2022

Są osoby, które są zakochane rzeczywiście tylko w sportach zimowych. Z niedowierzaniem więc patrzą w kalendarz i stwierdzają, że sezon zimowy się kończy i będą musiały czekać prawie cały rok na to, aby znów zakosztować na przykład białego szaleństwa.

Okazuje się jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet w wakacje móc sobie poszusować. Wystarczy tylko znaleźć miejsce, gdzie sezon trwa cały rok. Nie musimy też wcale od razu jechać do Nowej Zelandii albo Ameryki Południowej, czy też może szukać intensywnie hal narciarskich. Stary kontynent oferuje nam wiele miejsc, gdzie latem pod chmurką także sobie zjedziemy ze stoku.

Od lat kierunkiem najbardziej popularnym będą oczywiście Alpy. To tu mamy najlepsze warunki, a infrastruktura jest wręcz doskonała. Szczególnie zresztą jest nastawiona właśnie na turystów letnich.

Bardzo popularną dyscypliną w Polsce, którą można uprawiać również latem są skoki narciarskie. Ten sport kojarzymy rzecz jasna z okresem zimowym, dlatego wiele osób może być zaskoczonych, że można skakać także latem. Skąd jednak wziąć wówczas śnieg? Okazuje się, że wcale nie będzie potrzebny. W ten sposób zresztą będą ćwiczyli profesjonalni skoczkowie, którzy cały rok muszą trenować i przygotowywać się do sezonu. Gwarantuje to specjalna nawierzchnia zwana igelitem.

A Wy co myślicie? Sporty zimowe tylko zimą czy również w sezonie letnim ?

Czekamy na wasze opinie 🙂

skoczek_narciarski

igelit

Polecane Kursy.

Doskonal

Sport łączy ludzi, tworzy przyjaźnie i jest wielki tak, jak ludzie którzy go uprawiają.