Doskonal - Centrum Kursów

Dla miłośników aktywnego wypoczynku – czyli gdzie warto pojechać wiosną.

Opublikowano: 1 maja 2019

gdzie_pojechac_blog  gdzie_pojechac_blog_1  gdzie_pojechac_blog_2  gdzie_pojechac_blog_3

Wiosną chętniej wybieramy aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu zamiast leniwego siedzenia w domu. Jeżeli planujecie w tym czasie wyjazd, to wybraliśmy kilka miejsc dla każdego miłośnika przygód, sportu i natury.

Dla miłośników pieszych wycieczek

Zarówno miłośnicy górskiego trekkingu, jak i spokojnych pieszych wędrówek cieszą się na pierwsze dni wiosny, kiedy pogoda jest o wiele bardziej sprzyjająca do planowania dłuższych wycieczek. To doskonałe połączenie aktywności fizycznej z możliwością podziwiania piękna przyrody. Wiosną szczególnie polecamy Chorwację, która ma do zaoferowania świetne szlaki trekkingowe. Oczywiście nie gorsze będą bliższe kierunki, takie jak Czechy i Słowacja, gdzie znajdziemy zarówno górskie ścieżki dla początkujących jak i zaawansowanych piechurów.

Dla miłośników sportów wodnych

Nie trzeba czekać do lata, by aktywnie spędzić czas nad wodą. Pierwsze ciepłe dni w roku to świetny okres dla kajakarzy i żeglarzy. Warmia i Mazury oferują wiele atrakcji nie tylko latem. Organizowane są także rejsy turystyczne czy kursy sportów wodnych (np. narciarstwo wodne lub kajakarstwo), dzięki czemu możemy przygotować się na pełnię sezonu. Również wspominana wcześniej Chorwacja jest ciekawym wyborem. Liczne wodospady, przeplatające się ze spokojnymi odcinkami rzeki sprawiają, że jest to idealne miejsce na kajakowe wyprawy.

Dla miłośników rowerowych wypraw

Miłośnikom rowerowych wycieczek polecamy przede wszystkim nasze polskie szlaki. Urozmaicenie terenu oraz piękne krajobrazy sprawiają, że Polska jest wspaniałym miejscem do zwiedzania na rowerze. Warte polecenia są m.in. szlaki w Białowieskim Parku Narodowym, na Pustyni Błędowskiej, Krainą 100 jezior czy nadmorski szlak Hel – Ustka.

To oczywiście tylko kilka propozycji, ale każda z nich jest odpowiednia dla osób o różnym stopnia zaawansowania.

Polecane Kursy.

Doskonal

Sport łączy ludzi, tworzy przyjaźnie i jest wielki tak, jak ludzie którzy go uprawiają.