Doskonal - Centrum Kursów

Jak prawidłowo dbać o sprzęt narciarski ?.

Opublikowano: 5 listopada 2019

Odrobina wazeliny i na stok !

… czyli jak prawidłowo zadbać o sprzęt narciarski

Czy wiecie, że…

… wazelinę wymyślono w 1872 roku. Od tego czasu pełni ona wiele rozmaitych funkcji, nie tylko w kosmetyce i codziennej pielęgnacji.

A tak na poważnie, już bez podlizywania się Wam, Szkoła Narciarska Doskonal prezentuje Państwu krótki poradnik dotyczący prawidłowej konserwacji sprzętu narciarskiego.

Sezon narciarski trwa w pełni, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu naszego sprzętu. Co należy zrobić przed pierwszym założeniem butów i wpięciem nart?

Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić cały sprzęt! Najwięcej uwagi należy poświęcić nartom, bowiem cała historia ubiegłego sezonu zapisana jest na ślizgach, zaś „pamiętne” zjazdy owocują tępymi krawędziami. Aby narty prawidłowo pracowały w każdych warunkach pogodowych trzeba dokładnie zapełnić wszelkie ubytki materiału powstałe w ubiegłym sezonie.

Najbezpieczniejszą opcją jest powierzenie nart specjalistycznemu serwisowi. I choć tego typu konserwacja nie zawsze jest konieczna warto mieć na uwadze odpowiednio naostrzone krawędzie nart. Dodatkowo w ramach przedsezonowej kontroli serwis sprawdzi stan wiązań, a także nasmaruje narty specjalnymi smarami.

A co jeżeli nie stać Was na profesjonalny serwis?

No cóż, szpachla i szlifierka w dłoń !

Oczywiście żartujemy 🙂

W następnym artykule zaprezentujemy „domowe” sposoby konserwacji nart.

Polecane Kursy.

Doskonal

Sport łączy ludzi, tworzy przyjaźnie i jest wielki tak, jak ludzie którzy go uprawiają.