Doskonal - Centrum Kursów

Kajakarstwo w Polsce – Ranking najlepszych miejsc.

Opublikowano: 8 maja 2019

kajakarstwo_1

kajakarstwo_2

kajakarstwo_3

Znane na całym świecie czasopismo przyrodnicze – National Geographic, w 2016 r. opublikowało ranking najlepszych miejsc na uprawianie kajakarstwa w Polsce.
Spośród licznych tras do spływów kajakowych, najlepsza okazała się Rospuda, biegnąca od Filipowa do Augustowa.
Szlak wodny prowadzi przez jezioro Garbaś i pofałdowane tereny Puszczy Augustowskiej. Łączna długość spływu wynosi 63 kilometry. Aby w pełni móc podziwiać tą urokliwą, a zarazem różnorodną trasę, wycieczkę trzeba zaplanować na 6 dni.

Na drugim miejscu znalazła się Brda, pomiędzy miejscowością Świeszyna a Swornegacie.
Pomorski szlak znany jest w całej Europie i liczy on 51 kilometrów. Podzielony jest na pięć etapów. Należy również podkreślić, iż rzeka Brda obfita jest w liczne gatunki ryb.

Trzecie miejsce zajęła Krutynia, rozciągająca się od miejscowości Sorkwity do Rucianej Nidy.
Ten mazurski szlak kajakowy zachwyci Was urodzajem przyrody. Całość trasa wynosi ponad 100 km, dlatego też zalecane jest jej pokonanie w przeciągu 10 dni.

Kolejną trasą kajakową, którą poleca National Geographic, jest Wieprz.
Nurt rzeki nie jest szybki, jednakże trzeba być cały czas skupionym. W okolicy Obroczy pod Zwierzyńcem rzeka niebezpiecznie meandruje, i niekiedy trudno zmieścić się w zakręcie.

Na piątym miejscu w rankingu znalazła się Czarna Hańcza, biegnąca od miasteczka Gawrych-Ruda do Rygola.
Jest to trasa bardziej wymagająca, przeznaczona dla średnio-zaawansowanych adeptów kajakarstwa. Prowadzi przez malownicze jezioro Wigry i mierzy 62 kilometry, które można przemierzyć w 5 dni.

Przedostatnią propozycją jest rzeka Bug, na odcinku Włodawa – Kodeń.
Trasa kajakowa prowadzi wzdłuż granicy białoruskiej i mierzy 65 kilometrów. Zazwyczaj jej pokonanie zajmuje od 4 do 5 dni. Podobnie jak Czarna Hańcza przeznaczona jest dla osób średnio-zaawansowanych.

Ostatnie miejsce w rankingu zajmuje Drawa rozciągająca się od Czaplinka do Nowych Bielic.
To popularny szlak na Pojezierzu Zachodniopomorskim, którym dwukrotnie przemierzał Jan Paweł II. Mierzy 171 kilometrów, a jego pokonanie zajmuje maksymalnie 12 dni. Trasa sprawdzi się w szczególności dla osób początkujących.

Polecane Kursy.

Doskonal

Sport łączy ludzi, tworzy przyjaźnie i jest wielki tak, jak ludzie którzy go uprawiają.