Doskonal - Centrum Kursów

Książę Beaufort – ojciec Badmintona !.

Opublikowano: 11 maja 2019

badminton

badminton_3

Jesteście ciekawi kiedy i gdzie narodziła się popularna na całym świecie gra w Badmintona ?

Otóż w 1870 roku, w posiadłości Badminton, mieszczącej się nieopodal Bristolu, angielski Książę Beaufort VIII zaprezentował zebranym w salonie gościom zasady nowej gry. Jej reguły były na tyle proste, że w krótkim czasie zyskała ona wielu sympatyków na całym kontynencie europejskim! Co ciekawe znaczna ich część, jak chociażby rozmiar boiska odwzorowujący rozmiaru salonu, nie uległa modyfikacji aż do dzisiaj.

Z roku na rok Badminton zyskiwał coraz większą popularność na Zachodzie. Jednakże dopiero w 1934 powołano do życia Międzynarodową Federację Badmintona. Założycielami organizacji stały się: Anglia, Holandia, Francja, Dania, Nowa Zelandia, Irlandia, Kanada, Szkocja oraz Walia.

Do roku 1939 brytyjska drużyna narodowa była niepokonana w tej dziedzinie sportu. Aktualnie w europejskim środowisku rozgrywek Badmintona królują Duńczycy, natomiast na arenie międzynarodowej ogromną sławę zyskały drużyny Malezji, Chin, Indonezji oraz Korei Południowej.

Niespełna czterdzieści pięć lat od utworzenia Federacji narodził się Polski Związek Badmintona. Należy tutaj zaznaczyć, że do roku 1957 Polska borykała się z ogromnym deficytem sprzętowym, jednakże szybko zażegnano kryzys. Zmieniło się to w 1957, gdy rozpoczęto produkcję rodzimych lotek i rakiet do badmintona.

Polecane Kursy.

Doskonal

Sport łączy ludzi, tworzy przyjaźnie i jest wielki tak, jak ludzie którzy go uprawiają.