Doskonal - Centrum Kursów

Przechowywanie nart.

Opublikowano: 27 maja 2019

Czy wiedzieliście, że …
narty należy przechowywać w suchym i ciepłym, ale niezbyt gorącym miejscu !

Któż z nas lubi zakładać zimne buty narciarskie o poranku? Chyba tylko nieliczni, ze względu na fakt, że takie uczucie nie należy do najprzyjemniejszych. A gdyby tak założyć ciepły i suchy but? Niebo w stopach ! Przyjemnie, a zarazem higienicznie! Należy dosadnie podkreślić, iż wilgoć jest istnym siedliskiem bakterii.

Chcecie poznać sekret instruktorów Szkoły Narciarskiej Doskonal na odpowiednie suszenie butów ?

Dobrze wysuszone buty, o które prawidłowo dbamy, z pewnością dłużej posłużą. Dlatego specjalnie dla Was, drodzy fani sportów zimowych , Szkoła Narciarska Doskonal prezentuje krótki instruktaż suszenia butów narciarskich.

Po pierwsze, buty należy zawsze suszyć lekko ciepłym, lecz nie gorącym powietrzem! Spytacie zatem dlaczego ? – Gorące powietrze może trwale odkształcić obuwie. Ciepłe powietrze, równie skutecznie jak gorące, niweluje wilgoć.

Po drugie, podczas korzystania ze specjalnej suszarki należy pamiętać o tym, by buty zawiesić palcami do góry. Wówczas macie Państwo pewność, że czubki Waszego obuwia zostaną dokładnie wysuszone. Przybliżony czas suszenia powinien wynosić od 4 do 6 godzin.

Po trzecie, suszarkę możecie spokojnie zastąpić elektryczną grzałką, którą kupicie w większości sklepów sportowych. Należy jednak pamiętać, że maksymalna temperatura grzania wynosi 50 stopni. Z kolei bardziej zaawansowane modele posiadają wentylatory, dzięki którym w butach cyrkuluje się powietrze, przez co grzałki skuteczniej suszą buty.

Po czwarte, NAJWAŻNIEJSZE! Nigdy nie kładźcie butów narciarskich na kaloryferze! Powoduje to trwałe odkształcenie i zniszczenie obuwia! Dlatego wkładki ze skorupy należy wyjąć, a następnie umieścić w jego pobliżu kaloryfera. Pamiętajcie!

Postępująca technika potrafi niejednokrotnie zaskoczyć. Czy wiedzieliście, że wymyślono ogrzewające torby ? – Tak, to nie jest żart. Jest to rozwiązanie, z którego w szczególności korzystają zawodnicy. Wiecie co jest najlepsze ? Buty suszą się od razu po zejściu ze stoku.

 

Polecane Kursy.

Doskonal

Sport łączy ludzi, tworzy przyjaźnie i jest wielki tak, jak ludzie którzy go uprawiają.