Doskonal - Centrum Kursów

Ranking najlepszych snowparków w Polsce.

Opublikowano: 26 maja 2019

snowpark-1

snowpark-2

snowpark-3

snowpark-4

Specjalnie dla Was Szkoła Narciarska Doskonal przygotowała ranking najlepszych snowparków w Polsce. Odpowiednio wyposażone i naśnieżone snowparki są rajem dla każdego amatora deski, dlatego te miejsca z pewnością usatysfakcjonują najbardziej wymagających adeptów snowboardu.

Najpopularniejszym snowparkiem w Polsce jest niepodważalnie “Drake” w Białce Tatrzańskiej. Wyposażony jest on w dwa sztucznie naśnieżane raile, z czego jeden w szczególności powstał z myślą o dzieciach i osobach początkujących. Największą sławą cieszą się: funbox, schody z poręczą, trapez, a także dwie mini skocznie o wysokości 8 i 14 m.

Drugi snowpark, który zasługuje na Waszą uwagę znajduje się w Karpaczu przy wyciągu “Góralska” . Jako jedyny w Polsce posiada rynnę snowboardową typu halfpipe, z homologacją Międzynarodowej Federacji Narciarskiej o łącznej długości 100 m i szerokości 18 m.

Snowpark w Krynicy Zdroju przy wyciągu Azoty wyposażony został w 3 raile, krótki i długi box, kink box, 2 skocznie, 2 stoły piknikowe 4m, quarterpipe o długości 12 m, jak i rurkę o długości 6m. W dodatku jest on rekomendowany przez Polski Związek Snowboardu.

Kolejny snowpark znajduje się w Korbielowie – Plisko. Jest on naśnieżany, a także oświetlany. Wyposażony został w tory do ski – i boardercrossu, Wall Ride, Batut, Chill Out. Ponadto polecamy snowpark oferuje Wam 3 funboxy, Big Air, Raile oraz rury – prostą, trapez, łamaną i półkole.

Ostatnim polecany przez nas snowpark mieści się w Dwóch Dolinach Muszyny, przy stoku Wierchomla. Teren pełen atrakcji jest całkowicie naśnieżany, zaś miłośnicy snowboardu mogą skorzystać z: sześcio i dziewięcio metrowych raili, sześcio metrowych boxów, t-boxów i wale boxów oraz pięcio metrowych c-boxów. Dodatkowo snowpark posiada dwie skocznie o zróżnicowanym poziomie trudności, a także mini hopkę.

Snowboard zyskuje w Polsce coraz większą popularność. W poszukiwaniu nowych wrażeń miłośnicy białego szaleństwa częściej zamieniają narty na deskę. Najlepszym,a zarazem bezpiecznym miejscem na przetestowanie nowych trików jest oczywiście snowpark.

Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad dwadzieścia pięć snowparków.

Pełną listę, wraz z informacją o ich dostępności znajdziecie pod adresem http://snowparki.info

Polecane Kursy.

Doskonal

Sport łączy ludzi, tworzy przyjaźnie i jest wielki tak, jak ludzie którzy go uprawiają.