Doskonal - Centrum Kursów

Sport i zdrowe odżywianie.

Opublikowano: 22 maja 2019

zdrowe-odzywianie

zdrowe-odzywianie

zdrowe-odzywianie

zdrowe-odzywianie

Wiosna to idealny czas na zmianę naszych nawyków. Ciepłe słoneczne dni dostarczają nam witaminy D, a tym samym więcej siły i energii do podjęcia nowych wyzwań.
Zadbanie o odpowiednią dietę oraz podjęcie aktywności fizycznej gwarantuje nam nie tylko poprawę wyglądu fizycznego, ale również doskonałą kondycję psychiczną oraz ciekawy sposób na spędzenie czasu wolnego.

Zdrowa dieta

Każdy z nas ma świadomość jak ważne jest zdrowe odżywianie jednak zmiana nawyków ogranicza się często do mocnych postanowień. Brak motywacji, pomysłów na zdrowe przepisy czy czasu na gotowanie to główne powody, dla których porzucamy zdrowe odżywianie po kilku tygodniach starań. Aby zdrowe jedzenie na dłużej zagościło w naszej kuchni warto wybrać odpowiednią porę na rozpoczęcie zmian.

Właśnie wiosną i latem świeże i naturalne jedzenie dominuje na półkach sklepowych, a przy ciepłych temperaturach nie odczuwamy ochoty na spożywanie ciężkich, tłustych potraw. Warto wykorzystać ten czas by uzupełnić niedobory witamin po okresie zimowym i włączyć do naszego jadłospisu sezonowe owoce i warzywa. Dokonując zakupów spożywczych, warto również zwrócić uwagę, by wybierać produkty najlepszej jakości, pochodzące z ekologicznych upraw.

Wiosna to również idealny czas na rozpoczęcie nowych aktywności fizycznych. Długie i ciepłe dni sprzyjają ruchowi na świeżym powietrzu.

Odpowiednia dieta połączona z wysiłkiem fizycznym to sekret doskonałej figury i dobrego samopoczucia.

Mikroelementy

Osoby, które wykonują wzmożony wysiłek fizyczny, szczególnie powinny dbać o dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości mikroelementów. W sklepach ze zdrową żywnością znajdziemy szeroki asortyment pełnowartościowych produktów, przeznaczonych zarówno dla zawodowców, jak i sportowych amatorów. Białka, aminokwasy, czy węglowodany dostępne są w czystej postaci, odpowiednich mieszankach, jak i w formie energetyzujących batonów lub przekąsek.

Wyposażenie i akcesoria

Podejmując się nowych sportowych wyzwań, warto również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Wygodne i zdrowe obuwie, przewiewna odzież i praktyczne akcesoria to podstawa, aby zdrowo i bezpiecznie uprawiać sport. Odpowiednie buty zniwelują ryzyko kontuzji, a właściwe ubranie, wykonane z najlepszej jakości materiałów, sprawi, że uprawianie sportów będzie dla nas przyjemnością, a nie koniecznością.

Polecane Kursy.

Doskonal

Sport łączy ludzi, tworzy przyjaźnie i jest wielki tak, jak ludzie którzy go uprawiają.