Doskonal - Centrum Kursów

Tajemnice Białki Tatrzańskiej.

Opublikowano: 8 października 2019

Czy wiecie, że…

… z wielu punktów Białki Tatrzańskiej można dojść do najpiękniejszych wierchów. Do wyboru są drogi polne, dojazdowe lub ścieżki turystyczne. Po drodze z pewnością miniecie nie jedną bacówkę, gdyż w Białce w szczególny sposób kontynuowana jest tradycja wypasania owiec pod czujnym okiem miejscowych juhasów.

Białka Tatrzańska jest idealnym miejscem na odpoczynek zarówno dla młodych pasjonatów białego szaleństwa, jak i dla tych nieco starszych. Swym bogactwem urodzaju oferuje Państwu rezerwat przyrody Przełom Białki, czyli Czerwone Skałki, szczycące się prawie trzydziestoma trasami wspinaczkowymi. Warto również zaznaczyć fakt, że rzeka Białka należy do jednej z najczystszych, a zarazem najbardziej kamienistych rzek w Polsce. Jednakże największą atrakcją dla miłośników sportów zimowych są liczne ośrodki narciarskie, jak chociażby Kotelnica, Bania, Kaniówka czy Zebra Ski.

Kotelnica Białczańska jest najpopularniejszym, a zarazem największym na Podhalu ośrodkiem narciarskim. Uczęszczają na niego zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni miłośnicy białego szaleństwa. Kotelnica, jako jeden z nielicznych kompleksów, posiada trasę biegową, a także osiem tras o różnym stopniu zaawansowania, które nie tylko są dobrze oświetlone i naśnieżane, lecz również ratrakowane. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest pięć kolejek linowych, dwa wyciągi orczykowe i jeden talerzykowy. Ponadto w Kotelnicy, oprócz naszej Szkoły Narciarskiej Doskonal, znajdziecie Państwo, snow park, doskonałe zaplecze gastronomiczne oraz liczne wypożyczalnie sprzętu zimowego.

Kaniówka, podobnie jak Kotelnica posiada ratrakowane, oświetlone i sztucznie naśnieżone trasy. Nowopowstała stacja narciarska oferuje Państwu trzy wyciągi, mieszczące się w najwyższej części Białki Tatrzańskiej. Z kolei narciarskie wyciągi Zebra Ski to dwie narciarskie trasy oraz wyciąg talerzykowy. Ośrodek jest idealnym miejscem dla początkujących adeptów zimowej zabawy, ponieważ posiada bardzo łagodny stok.

A Wy Drodzy Czytelnicy bloga Doskonal z którego ośrodka narciarskiej korzystacie najchętniej ?

Polecane Kursy.

Doskonal

Sport łączy ludzi, tworzy przyjaźnie i jest wielki tak, jak ludzie którzy go uprawiają.