Doskonal - Centrum Kursów

FAQ.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Ze względu na popularność Doskonal – Szkoła Narciarska i Snowboardowa podjęliśmy decyzję o otwarciu zakładki FAQ, w której będziemy publikować najczęściej zadawane pytania i odpowiadać na nie. W miarę możliwości będziemy poszerzać bazę o coraz to nowsze odpowiedzi. Mamy nadzieję, że okaże się ona pomocna.

Zapoznaj się z odpowiedziami na najczęstsze pytania:

  1. Jak mogę zapisać się na szkolenie lub kurs?

Na kurs możesz się zapisać: dzwoniąc pod nr: +48 881 848 881, wysyłając nam e-mail na adres: biuro@doskonal.pl,
zgłaszając się osobiście do biura: ul. Paderewskiego 51c, 35-328 Rzeszów.
Nasze biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

  1. Jakie dokumenty są potrzebne, aby zapisać się na kurs?

Dokumenty potrzebne do rozpoczęcia kursu: kserokopia dowodu osobistego, dowód wpłaty całej kwoty, kserokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej lub wyższej, kserokopia zaświadczenia ukończenia kursu w celu zwolnienia z części ogólnej dla osób posiadających instruktora w innej dziedzinie sportu, 2 zdjęcia legitymacyjne (format 3,5 cm x 4,5 cm) podpisane na odwrocie

  1. Czym różni się instruktor sportu od instruktora rekreacji ruchowej?

Kończąc kurs instruktora sportu otrzymujesz legitymację instruktorską, dwa certyfikaty: polski i międzynarodowy i zaświadczenie o ukończeniu kursu. Taki zestaw upoważnia do pełnoprawnego wykonywania zawodu instruktora sportu w wybranej dziedzinie. Pozwala prowadzić zajęcia rekreacyjne oraz sportowe. Instruktor sportu może dodatkowo przygotowywać swoich podopiecznych do rywalizacji sportowej i do uczestnictwa w zawodach sportowych. Taka jest różnica pomiędzy instruktorem sportu a instruktorem rekreacji ruchowej.

  1. Do czego upoważnia kurs trenera personalnego?

Kończąc kurs trenera personalnego otrzymujesz dyplom trenera oraz dwa certyfikaty: polski, międzynarodowy. Ponad to zaświadczenie o ukończeniu kursu. Taki zestaw dokumentów upoważnia do pełnoprawnego wykonywania zawodu trenera personalnego. Trener personalny nie skupia się na grupie osób lecz na jednostce, kontrolując umiejętności swojego podopiecznego. Poza tym trener personalny pokazuje błędy, pomaga je rozwiązać.

  1. Co to jest kurs indywidualny?

Kurs indywidualny to kurs dopasowany wyłącznie do pojedynczego uczestnika. Kursant ustala dogodne dla niego terminy, może decydować o liczbie dni w jakich ma się odbyć kurs. Ma przydzielonego trenera i dopasowuje się do jego warunków.

  1. Jakie dokumenty otrzymuje uczestnik po ukończeniu kursu?

Po ukończeniu kursu Instruktora Rekreacji Ruchowej otrzymuje: legitymację instruktorską w eleganckiej, czerwonej oprawie o wymiarach 147 cm x 99 cm, dwa certyfikaty po polsku uprawniający do pracy w RP oraz po angielsku uprawniający do pracy poza granicami kraju, zaświadczenie o ukończeniu kursu.
Po ukończeniu kursu Instruktora Sportu otrzymuje: legitymację instruktorską w eleganckiej, czerwonej oprawie o wymiarach 147 cm x 99 cm, dwa certyfikaty po polsku uprawniający do pracy w RP oraz po angielsku uprawniający do pracy poza granicami kraju, zaświadczenie o ukończeniu kursu.
Po ukończeniu kursu na Trenera otrzymuje dyplom w twardej oprawie o wymiarach 207 cm x 145 cm w kolorach: niebieski (2 klasa), zielony (1 klasa), brązowy (klasa mistrzowska), dwa certyfikaty po polsku uprawniający do pracy w RP oraz w języku angielskim uprawniający do pracy poza granicami kraju.

Polecane Kursy.