Doskonal - Centrum Kursów
Kurs Watsu Basic

Kurs Watsu Basic.

Organizator: Doskonal - Centrum Kursów

Kurs Watsu®Basic

Watsu® jest to łagodna forma terapii wykonywana przez terapeutę w wodzie o odpowiedniej temperaturze. Łączy w sobie techniki shiatsu, elementy masażu, stretchingu i miękkiej mobilizacji stawów.

Koncepcja ta powstała w 1980 roku w Harbin Hot Springs w Kalifornii (USA). Twórcą Watsu® jest Harold Dull, który połączył pracę w wodzie z masażem Shiatsu, gdzie bardzo ważny jest aspekt kontaktu terapeuty z pacjentem, jego „obecność” podczas sesji.

Efektem jednoczesnego oddziaływania na ciało właściwości fizycznych wody i masażu, połączonych z odpowiednimi sekwencjami ruchowymi jest osiągnięcie głębokiej relaksacji. Sesję Watsu® przeprowadza się indywidualnie z klientem w ciepłej wodzie, co jest podstawą skuteczności tej metody. Jest to najbardziej rozwinięta forma pracy z ciałem z wykorzystaniem środowiska wodnego.
W Polsce coraz częściej koncepcja ta ma zastosowanie w rehabilitacji, branży SPA, wellness oraz odnowie biologicznej sportowców. To właśnie z Watsu ® wywodzą się takie metody jak: Water Dance, Healing Dance, Aquatherics i JaharaTechnique.

Kurs jest certyfikowanyprzez Worldwide Aquatic Bodywork Association (WABA). Certyfikacja ta pozwala na kontynuowanie szkolenia oraz uzyskanie uznawanych na świecie uprawnień terapeutycznych (WatsuPractitioner).

Prowadzący: mgr Krzysztof Miłkowski – Wykładowca Halliwick (IHA Rec. Lecturer), Instruktor/Terapeuta Watsu (WABA Rec.), Terapeuta Halliwick, Terapeuta Bad Ragaz Ring Method, Dyplomowany Terapeuta PNF, na co dzień pracujący w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Stalowej Woli z osobami niepełnosprawnymi, głównie z uszkodzeniami i zaburzeniami neurologicznymi. Od kilkunastu lat zajmuje się usprawnianiem i wspomaganiem rozwoju z wykorzystaniem środowiska wodnego.

Kurs jest dedykowany w szczególności dla: fizjoterapeutów, rehabilitantów, masażystów i, specjalistów odnowy biologicznej.

Osoby nie mające medycznego wykształcenia (anatomia, fizjologia) mogą również uczestniczyć w kursach, jednak w przypadku chęci uzyskania uprawnień terapeutycznych muszą uzupełnić to wykształcenie. Przypadki takie rozpatrywane są indywidualnie. Watsu® może być również stosowane na użytek domowy, dlatego zapraszamy do udziału w kursach inne osoby zainteresowane tą terapią. Nie ma określonych wymagań dotyczących wykształcenia kandydatów.

Przeciwwskazaniem do udziału w kursie jest zły stan zdrowia.
Osoby cierpiące na lęk przed wodą powinny zgłosić taką informację wcześniej.

Program kursu:

Zajęcia teoretyczne:

 • Historia Watsu®
 • Bodźce fizyczne działające podczas sesji Watsu®
 • Zastosowanie w terapii
 • Wskazania i przeciwwskazania
 • Proces certyfikacji terapeutów
 • Zasady bezpieczeństwa
 • Etyka pracy

Zajęcia praktyczne:

 • Właściwości fizyczne środowiska wodnego
 • Prawidłowy dobór i sposoby zakładania floats’ów
 • Prawidłowe wsparcie ciała unoszącego się na wodzie
 • Pozycja ciała i praca nóg
 • Podstawowe sekwencje Watsu®
 • Płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi technikami

Umiejętności po kursie:
Osoba która ukończyła kurs zapoznana jest z podstawowymi zasadami i technikami Watsu®. Posiada wiedzę i praktykę w zakresie bezpiecznego i efektywnego prowadzenia sesji. Skupia się na jakości relacji z drugą osobą oraz na płynności ruchów podczas wykonywania i łączenia poszczególnych technik. Poznawała podstawowe sekwencjeWatsu®.

Kurs jest pierwszym modułem profesjonalnego szkolenia Watsu.

Uwagi organizacyjne:

Na zajęcia należy zabrać ze sobą dwa stroje kąpielowe, czepek, 2 ręczniki, butelkę lub bidon na wodę, minerały i multiwitaminy lub napój izotoniczny. Okulary pływackie nie są używane podczas zajęć. Jeśli uczestnik nosi szkła kontaktowe musi je wyjąć przed zajęciami w wodzie, może założyć zwykłe okulary z zabezpieczeniem przed spadnięciem, np. gumką. Nie używa się żadnych pianek ocieplających w czasie zajęć w basenie.

Masz więcej pytań, zadzwoń lub napisz.
Szczegółowe informacje na temat oferty pod nr tel. 881 848 881.

Zapisów można dokonać przesyłając e-mail na adres: biuro@doskonal.pl zawierając następujące dane uczestnika: imię, nazwisko, numer kontaktowy, adres e-mail, datę i miejsce urodzenia oraz załączyć potwierdzenie dokonania wpłaty zaliczki tytułem: KURS WATSU BASIC w kwocie 300 zł. Zapisy i wpłaty przyjmujemy najpóźniej do do 4 stycznia 2021r. na konto mBank nr 43 1140 2004 0000 3202 7828 5313.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW !!!

Miejsce i termin: do ustalenia
Liczba miejsc ograniczona: 10-12 osób

Cena:
 
0 zł – cena z dofinansowaniem PUP (Powiatowy Urząd Pracy)
200 zł – cena z dofinansowaniem BUR (Baza Usług Rozwojowych)
 

800 zł cena standardowa

 

Sprawdź czy się kwalifikujesz kliknij -> dofinansowanie BUR/PUP
Pożyczka bez oprocentowania kliknij -> https://inwestujwrozwoj.pl

 

Uwaga !!!

Istnieje możliwość płatności ratalnej (ilość rat ustalana indywidualnie).
Istnieje możliwość odpracowania należności po ukończeniu szkolenia w Instytucie lub podmiocie partnerskim.

 

Zapisy i wpłaty:

Promocja 10% wartości kursu dla każdego polecającego. Zasady promocji są proste poleć znajomemu nasz kurs, a otrzymasz od nas 10% zniżkę na wybrany przez siebie kurs lub szkolenie z naszej oferty.

Masz pytania dotyczące kursu?

Zadzwoń lub napisz do naszego konsultanta,
odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Krzysztof Miłkowski

 • Tel:
 • Email:

Polecane Kursy.