Doskonal - Centrum Kursów

Co robić latem w Białce Tatrzańskiej ?.

Opublikowano: 26 lipca 2022

Większości z Nas Białka Tatrzańska kojarzy się typowo z ośrodkiem narciarskim. Okazuje się, że letnich atrakcji w Białce Tatrzańskiej jest naprawdę wiele. Na turystów czekają szlaki piesze i rowerowe, a czysta woda rzeki Białki zachęca do kąpieli i plażowania oraz spływów kajakowych.

Najpopularniejszym miejscem w Białce w sezonie letnim są Termy Bania. W obiekcie dostępne są różne strefy. Tam czekają zdrowe termalne wody, można skorzystać z saunarium czy strefy spa.

Obiekt ma zewnętrzne i wewnętrzne baseny. Rozrywki dostarczają wodne zjeżdżalnie. Są też atrakcje dla dzieci, szczególnie latem, gdy działa zewnętrzna część, a w niej baseny z dmuchańcami. Popularne okoliczne ośrodki, współpracują z Termami, zapewniając swoim gościom bilety zniżkowe. W okolicy są też inne baseny termalne, takie jak Bukowina czy Szaflary, Jeśli jednak to Białka jest naszym punktem docelowym, warto wykorzystać fakt, że zarówno Termy Bania, jak i Aparthotel Diamond znajdują się w centrum, co oszczędza nam zachodu dojazdów.

Białka Tatrzańska to też wiele tras rowerowych, prowadzących do okolicznych miejscowości. Nie brakuje tu wypożyczalni rowerów.

Ekstremalne rozrywki i atrakcje zapewnić może trasa downhillowa Kołster, która powstała na wzgórzach Kotelnicy. Miejscami wymaga zręczności na technicznych odcinkach, ale znajdują się też na niej szybsze momenty i skocznie.

Miejscowość zyskuje na popularności dzięki odbywającemu się latem Festynowi Białczańskiemu. Co roku rozgrywki dostarczają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Warto zobaczyć Wybory Harnasia oraz Cepra i Ceperki Roku. Organizowanych jest też wiele atrakcji dla dzieci.

A Wy gdzie wolicie spędzać wakacje ? w górach czy nad morzem ? 🙂

termy-bania

termy-bania_1

termy-bania_3

Polecane Kursy.

Doskonal

Sport łączy ludzi, tworzy przyjaźnie i jest wielki tak, jak ludzie którzy go uprawiają.