Doskonal - Centrum Kursów

Krótka historia snowboardu.

Opublikowano: 18 maja 2019

snowboard-1

snowboard-2

snowboard-3

Dzień ten jest nie tylko Światowym Dniem Snowboardu, lecz także Światowym Dniem Śniegu !

World Snowboard Day (WSD) to jednodniowe święto snowboardu, podczas którego liczne ośrodki z wielu zakątków świata organizują specjalne imprezy mające za zadanie popularyzację tej dyscypliny. Ogromne znaczenie ma również kultura, która wytworzyła się wraz z początkiem snowboardu.

Chcecie poznać krótką anegdotkę o historii snowboardu ?

Prawdopodobnie deskę snowboardową wynaleziono już w latach 20-tych ubiegłego wieku. Początkowo służyła ona drwalom, którzy po ciężkim dniu pracy w górach nie mieli siły na męczącą wędrówkę do domu górskimi ścieżkami, dlatego też wymyślili, że do zejścia wykorzystają przypadkowe kawałki desek. Odpowiednio przycięte idealnie nadawały się do zjazdu ciężkimi górskimi szlakami. Ale jest to prawdopodobnie jedynie legenda.

A tak naprawdę …

Kultura snowboardu zrodziła się w latach 60-tych. Pionierami deski stali się Amerykanie, gdyż miłośnicy skateboardu i surfingu byli niezadowoleni z faktu, iż zima ogranicza możliwość uprawiania ulubionego sportu. Jedynie nieliczni podejmowali decyzję o kąpieli w lodowatej wodzie lub próbowali niebezpiecznej jazdy deskorolką po śliskich drogach. Dlatego też musieli wymyślić coś, co pozwoliło na korzystanie z deski zimą, a zarazem przypominałoby skateboarding czy surfing. I udało się!

Tak oto powstał snowboard !

Polecane Kursy.

Doskonal

Sport łączy ludzi, tworzy przyjaźnie i jest wielki tak, jak ludzie którzy go uprawiają.