Doskonal - Centrum Kursów

Jak zadbać o zdrowie wiosną.

Opublikowano: 7 maja 2019

zdrowie-na-wiosne-1

zdrowie-na-wiosne-2

zdrowie-na-wiosne-3

Srogie mrozy i surowe śnieżyce odpuściły. Przyroda powoli budzi się do życia – ukazują się pierwsze przebiśniegi, niedźwiedzie wybudzają się ze snu zimowego. Nastał czas wiosenny! Jak mówi stare polskie przysłowie – w marcu jak w garncu, a kwiecień plecień, tak przeplata…, dlatego też wczesną wiosną można zauważyć zmiany zachodzące nie tylko w przyrodzie, lecz w szczególności w naszym organizmie.

Dodatnie temperatury przyczyniają się po poprawy nastroju, zwiększając tym samym chęci do działania. Słoneczne promienie zachęcają do wiosennych porządków lub remontów, a postanowienia noworoczne dotyczące zmiany sposobu życia zaczynają być regularniej realizowane. Jednakże bardzo często, mimo pięknej pogody za oknem, duża część osób narzeka na drobne przeziębienia bądź efekty tak zwanego przesilenia wiosennego.

Dlatego też istotny jest odpowiedni ubiór. Nie dajcie się zwieźć pozorom. W okresie wiosennym, mimo ciepłych promieni słonecznych, dominują zimne i porywiste podmuchy wiatru. Zarówno w porze porannej, jak i wieczornej, warto okryć szyję szalikiem, a także założyć ciepłą czapkę, ponieważ ciepło zgromadzone w ciele ucieka nie tylko przez nogi, lecz w szczególności od czubka głowy.

Polecane Kursy.

Doskonal

Sport łączy ludzi, tworzy przyjaźnie i jest wielki tak, jak ludzie którzy go uprawiają.